MERKEZİMİZ

Özel Ege Bakım Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı olarak olarak 2011 yılında hizmete açılmıştır. Merkezimiz 19 yaş üstü bedensel ve ruhsal engellilere hizmet etmek üzere açılmıştır. 2016 yılı çıkan yönetmelikle tek özür grubuna hizmet verilir maddesi gereği ruhsatımız bedensel engellilere hizmet veren kuruluşa dönüştürülmüştür.

Merkezimiz 6000 m2 alanda 4 tane 12 kişilik, 2 tane 6 kişilik toplam 6 ev 66 yatak kapasitesi olarak hizmet vermekteyiz. Ayrıca , 7/24 sıcak su hizmeti, bireysel görüşme terapisi, geniş yeşil alanda sosyal kültürel ve sportif etkinlikler, geziler , piknikler, kurum içi dışı  aktiviteler , sağlık takip hizmeti , hastane  takipleri , beslenme takibi vb.  çalışmalarla engellilere rahat , huzurlu , sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanı sunmaktadır. Tüm evlerde bulunan yangın güvenliği sistemi her an kullanıma hazırdır. Bunların yanında tüm ortak yaşam alanlarında bulunan ve takibi yapılan güvenlik kameraları ile engellilerimiz sürekli takip edilmektedir.

Merkezimizde yatan engelliler cinsiyetlerine göre ayrılan farklı evlerde kalmaktadır. Meslek Elemanı, Sağlık elemanı ve sorumlu bakıcı elemanlarının yapılan değerlendirme ve kişisel özellikleri engellilerin birbiri ile olan iletişimleri, sağlığı,  genel durumu göz önünde bulundurularak evleri, odaları, belirlenip yerleştirilmekte engellinin durumuna göre değişiklik yapılmaktadır. Güvenli ve sıcak bir yuva anlayışı ile 7/24 ücretsiz /ücretli bakım hizmeti almaktadır. Odalarımız 2 ve 3 kişiliktir. Her oda da merkezi ısıtma sistemi bulunmaktadır.

Merkezimiz, Sorumlu müdür yönetiminde sağlık personeli ( hemşire, att, yaşlı bakım teknikeri ) psikolog, sosyal hizmet uzmanı, temizlik , büro elemanı, hasta ve yaşlı bakım elemanı , engelli bakım elemanı,  samimi engelli faydası gözetilerek profesyonel yaklaşım anlayışı ile hizmet vermektedir.